Fontanna w aranżacji ogrodu

Szukając inspiracji do aranżacji ogrodu można wziąć pod uwagę fontannę. Taki element zapewni nawilgotnienie powietrza i będzie miejscem w którym można się wyciszyć i odpocząć po stresującym dniu. Decydując się na taki krok, można fontannę zakupić bądź wykonać samodzielnie.

Od czego należy zacząć?

Zaczynamy od wyboru miejsca dla fontanny. Może ona stanowić element jakiejś większej kompozycji albo być osobnym, pojedynczym elementem w ogrodzie. Jeżeli decydujemy się na stworzenie ogrodu wodnego, to trzeba uwzględnić rośliny, które będą pasowały do takiej kompozycji. Sama fontanna może mieć prosty lub wyszukany kształt, uzależniony od tego, co nam się podoba. Jeżeli ma to być kompozycja z roślinami wodnymi, można wziąć pod uwagę stworzenie kaskady wodnej, którą wieczorem podświetlimy.

Rozmiar fontanny

Jeśli dysponujemy dużym ogrodem to można się pokusić o stworzenie dużej fontanny, której strumień będzie szeroko rozproszony. Dzięki temu w tej części ogrodu powstanie mikroklimat, który szczególnie docenimy w upalne dni. Taka konstrukcja powinna być elementem zdobiącym ogród, więc należy przemyśleć jej kształt tak, aby współgrała z otoczeniem. Fontanna ogrodowa może mieć też formę kaskady lub wodospadu, co spowoduje, że to miejsce nie będzie senne a ogród wyda się bardziej dynamiczny.

Kategorie: Akwarystyka  Tagi: ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.