Po co filtr do akwarium?

Choć powyższe pytanie doświadczonemu akwaryście wyda się wręcz zniewagą, to ktoś kto dotychczas nie posiadał akwarium może je zadać. Na szczęście po przeczytaniu tego artykułu takie pytanie nie pojawi się więcej w jego głowie.

Najważniejsze zadanie

Przede wszystkim filtr do akwarium jest do usuwania wszystkich niepotrzebnych substancji. W ten sposób poprawia się warunki życia organizmów, które”mieszkają” w akwarium oraz większa się przejrzystość wody. W warunkach naturalnych woda samoczynnie oczyszcza się z amoniaku wydalanego przez ryby, niezjedzonego pokarmu czy opadającego do wody kurzu, natomiast w akwarium niezbędne jest regularne podmienianie części wody. W tym celu potrzebny jest wydajny filtr do akwarium.

Rodzaje filtracji

Warto wiedzieć, że najlepszy filtr do akwarium to ten, który oferuje aż trzy rodzaje filtracji: mechaniczną, chemiczną oraz biologiczną. Filtracja mechaniczna polega na oczyszczaniu wody z fizycznych zanieczyszczeń, chemiczna służy do detoksykacji, natomiast biologiczna neutralizuje substancje toksyczne, które poprzednie dwie filtracje jedynie usuwają. Warto jednak pamiętać, że w trakcie stosowania leków dla ryb korzystanie z filtrów zawierających węgiel aktywny jest zabronione.

Więcej o filtrach do akwarium przeczytasz tutaj .

Kategorie: Akwarystyka
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.