Jakie rybki kupić

Wybór rybek w sklepach akwarystycznych jest zazwyczaj bardzo bogaty. Warto zatem poświęcić chwilę aby zapoznać się z charakterystyką danych rybek. Posiadanie odpowiedniej wiedzy pozwoli nam uniknąć wielu nieprzyjemności związanych ze złym dobraniem rybek. Przy wybraniu rybek należy zwrócić uwagę do jakich wymiarów rybka, którą będziemy chcieli jest w stanie urosnąć. Można bowiem znaleźć przypadki w których ryba nie mieści się w akwarium i musi zostać oddana np. do sklepu akwarystycznego, lub co gorsza jest gdzieś wrzucana do pobliskiego stawu.

Zasadniczo ryby akwariowe możemy podzielić na dwa typy. Ryby słodkowodne oraz słonowodne, w obu można wyróżnić podtypy zimnowodne i tropikalne. Dla osób początkujących z pewnością łatwiejsze w hodowli będą rybki słodkowodne, ich wybór w sklepach jest znacznie większy od rybek słonowodnych. Podobnie jest z cenami za pojedynczą sztukę, które również jest niższa. Zaoszczędzimy także na kupowaniu specjalnych mierników i specjalnej soli do tworzenia odpowiednich roztworów wodnych. Warto także wspomnieć, że rybki słodkowodne są zazwyczaj odporniejsze, i dobrze znoszą kilkustopniowe wahania temperatur wody.

Hodowla ryb morskich wymaga zdecydowanie większej wiedzy i umiejętności akwarysty. Nie jest polecane dla osób początkujących. Rybki morskie, w szczególności tropikalne przyciągają jednak z roku na rok coraz więcej miłośników, są bowiem kolorowe i pięknie ubarwione. Pamiętajmy, że tworzenie akwarium słonowodnego wymaga oczywiście słonej wody. W tym celu należy zaopatrzyć się w sklepie zoologicznym w specjalne preparaty.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

(required)

(optional)

HTML: You may use these tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>