Odpowiednie roślinki

Zapewnienie odpowiednich roślinek w akwariach jak już wcześniej wspomnieliśmy ma kluczową rolę w zapewnieniu komfortu rybkom. Roślinki stanowią także dobrą ochronę dla nowo-urodzonych rybek, które stanowią doskonały cel dla innych. Odpowiednie rośliny stanowią także funkcję reprezentacyjną w akwarium. Bez nich nasze akwarium będzie wyglądało strasznie pusto.

Należy jednak pamiętać, że rośliny także potrzebują pielęgnacji, a zostawienie ich na pastwę losu spowoduję, że mogę one zacząć gnić i przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia naszych rybek. Często spotyka się, że osoby które chcą zapewnić lepsze warunki dla rozwoju roślin w swoich akwariach montują tzw. dyfuzory. Proste dyfuzory można zbudować samemu, jeżeli jednak nie wiemy jak za to się zabrać możemy gotowe produkty kupić w sklepach zoologicznych. W hodowli roślin istotną rolę odgrywa dobór odpowiedniego oświetlenia. Warto wiedzieć, że zbyt naświetlone akwarium narażone jest na powstawanie nadmiernej ilości glonów, zaś za słabo oświetlone powoduję, że rośliny obumierają. Obecnie na rynku jest wiele typów roślin akwariowych. Możemy znaleźć roślinki zarówno pływające po powierzchni wody jak i zakorzenione w żwirku.

W sprzedaży można zakupić specjalne preparaty wspomagające odpowiedni wzrost roślin. W ofercie są także specjalne tabletki dla roślin które zakorzenione są w żwirku. Takie tabletki umieszcza się obok korzeni.

Akwaryści, którzy posiadają bujną podwodną przyrodę mogą brać udział w ogólnopolskich konkursach na najpiękniejsze akwarium. Co roku wśród kilku tysięcy osób wybiera się kilku zwycięzców.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

(required)

(optional)

HTML: You may use these tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>