Środowisko

Zapewnienie odpowiedniego środowiska to element kluczowy w odpowiednim utrzymaniu rybek. Warto poświęcić temu zagadnieniu „chwilkę”, aby poznać czy czasem nie popełniamy jakiś błędów. Ten dział będzie przydatny także dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z akwarystyką. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Środowisko w akwarium
Środowisko w akwarium powinno być stworzone tak, aby rybki w naszym akwarium czuły się komfortowo. Przy tworzeniu nowego terenu warto przyjąć zasadę, aby warunki w akwarium były podobne do tego w jakim rybki żyją w środowisku naturalnym. Należy zatem zapewnić odpowiednie warunki oświetleniowe, temperatura w akwarium powinna mieć stałą i odpowiednią dla danego gatunku rybek wartość. Należy także zainteresować się stworzeniem odpowiednich warunków do rozmnażania. Dobrym pomysłem jest stworzenie miejsca w którym małe rybki będą mogły się ukryć przed innymi żerującymi rybkami, dla których stały by się łatwym pożywieniem. Tutaj z pewnością mogą pomóc odpowiednie roślinki akwariowe. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie w dziale Rośliny. Można także kupić w sklepie specjalne przegródki dla nowo narodzonych rybek. Wykonane z plastiku lub siateczki z drobnymi dziurkami stanowi doskonałą ochronę przed drapieżnikami. Należy także stosować odpowiednią filtrację i napowietrzenie wody. W zależności od rozmiaru akwarium, możemy zakupić specjalne filtry denne, specjalne pompki a także osobne napowietrzacze wody. Więcej informacji o filtrach w dziale Filtry i pompki.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

(required)

(optional)

HTML: You may use these tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>