Urządzanie akwarium

Gdy już wybraliśmy odpowiednie (bezpieczne) miejsce na nasze akwarium, zakupiliśmy odpowiednie filtry, aby woda w naszym akwarium była czysta, jeżeli wiemy już jakiego rodzaju rybki będziemy mieli, słodkowodne lub słonowodne, tropikalne lub zimnolubne, pora pomyśleć jak dobrze urządzić nasze akwarium.

Pomysłowość akwarystów nie zna granic, wiemy jednak, że Twój pomysł będzie najlepszy, dlatego zostawiamy Tobie sprawę urządzenia akwarium. W tym dziale jedynie damy Tobie pewne wskazówki, które będziesz mógł wykorzystać podczas tworzenia swojego akwarium.

Zaczniemy od wyboru odpowiedniego żwirku.
W sklepach zoologicznych i akwarystycznych dostępny jest bardzo szeroki wybór. Dobrze jest wybrać odpowiedni piasek lub żwirek do typu rybek w naszym akwarium. Warto pamiętać, aby żwirek nie był zbyt drobny gdy mamy zamontowany filtr denny. Może to bowiem spowodować jego szybkie zapchanie. Najczęściej kupowanym podłożem akwarystycznym są żwirki o grubości ok. 3mm. Taki żwirek zapewnia dobre warunki dla rybek, które składają np. ikrę. Warto pamiętać również, że to właśnie w podłożu sadzimy niektóre rośliny. Więcej informacji na temat roślin znajdziesz na naszej stronie w dziale: „Odpowiednie roślinki”. Warto więc wybrać taki żwirek aby rośliny dobrze w nim się zakorzeniały.

Sam żwirek sprawia, że nasze akwarium ładnie się prezentuje. Jednak czegoś nam brakuje… Tak właśnie nie możemy zapomnieć o dodatkach które będą umiejscowione na żwirku. Mowa tutaj o specjalnych materiałach dekoracyjnych. W sprzedaży są np. specjalne domki dla rybek ( takie jak w filmach ;) ).

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

(required)

(optional)

HTML: You may use these tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>