Urządzenie akwarium cz.2

Co jeszcze można zrobić dla urządzenia akwarium
Znaleźć można także specjalne tunele, w których rybki będą mogły znaleźć schronienie. Nie zapomnijmy aby właśnie stworzyć miejsce w naszym akwarium gdzie rybki będą czuły się bezpiecznie. Miejsce takie zapewni, że rybki będą chętniej się rozmnażały, a małe potomstwo będzie chronione przed innymi.

W sklepach można także kupić specjalne korzenie które pochodzą z kopalni torfu. Korzenie umiejscowione w akwariach zapewniają, że akwarium staje się bardziej wypełnione, a kompozycja staje się mniej nudna. Warto także dodać specjalne kamienie. Ładne kamienie które przywieziemy z jakiejś podróży mogą okazać się bardzo dobrym pomysłem. Umiejscowienie ich w akwarium może być swego rodzaju pocztówką z wakacji, która będzie nam przypominała miło spędzone chwile.

Pamiętajmy jednak o sprawie bardzo ważnej, przed włożeniem do akwarium nowego nabytku, należy zdezynfekować materiał. Kamienie, które znajdziemy poza domem i wrzucimy je bezpośrednio do akwarium może być po prostu groźne dla zdrowia naszych rybek. Warto także, wiedzieć jakie materiały po wrzuceniu do wody będą neutralne i nie zmienią np. pH naszej wody.

Gdy już mamy przygotowaną scenę naszego akwarium warto zająć się stworzeniem jakiegoś tła, które będzie na tylnej szybie. Coraz bardziej popularne jest tło strukturalne, które można wykonać samemu, lub kupić w sklepie. Tło strukturalne będzie doskonałe dla osób, które mają np. małe akwarium, a chcą sprawić wrażenie jego większych wymiarów.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

(required)

(optional)

HTML: You may use these tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>